GY-51 LSM303 LSM303D LSM303DLH HM55 üç eksenli elektronik pusula ivme modülü 3-5 V
  • Yeni Kız

GY-51 LSM303 LSM303D LSM303DLH HM55 üç eksenli elektronik pusula ivme modülü 3-5 V

₺ 2.25
₺ 2.50

Ödenebilirlik
İşlenmemiş

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

-3.25/piece-3.53/piece-4.20/pieceAçıklama : Adı : LSM303 DLH modülü (üç eksenli manyetik alan + üç eksenli ivme)
Çip dahili 12bit AD çevirici, 16-bit veri çıkışı
Yüksek kaliteli daldırma altın PCB, makine kaynak işlemi kalitesini sağlamak için
Kullanarak çip : LSM303 DLH
Güç kaynağı : 3-5 v (dahili düşük bırakma voltaj düzenleme)
Iletişim yöntemi : standart IIC haberleşme protokolü
Manyetik alan aralığı :
± 3/± 9/± 5/± 4.0/±4. 7/±5. 6/±8. 1 gauss
Hızlanma aralığı : ± 2g/± 4g/± 8g
Sağlamak 51 tek çip test kodu
STM32 sağlamak test kodu

LSM303 D ilgili giriş :
, LSM303 DLH çip 'ın ivmeölçer, manyetometre, a/D dönüştürücü ve sinyal işleme devresi entegre ve hala ile iletişim işlemci üzerinden I2 C otobüs.Bu şekilde, 6-eksen veri algılama ve çıkış ile gerçekleştirilir sadece tek çip, müşteri tasarım zorluk azaltır, PCB kartı işgal alanı azaltır, ve cihaz maliyeti azaltır.
, LSM303 DLH gerektirir kaç periferik bileşenleri ve bağlamak için kolay olduğunu. , Manyetometre ve ivmeölçer her bir I2 C otobüs ve işlemci iletişim var.Müşteri I/O arayüz seviyesi 1.8 V, Vdd_dig_M, vdd_IO_A ve Vdd_I2 C_Bus 1.8 V bağlı olabilir, Vdd 2.5 V veya daha fazla güç olabilir; müşteri arayüz seviyesi 2.6 V, Vdd_dig_M hariç gerektirir 1.8 V,Diğerleri 2.6 V kullanabilirsiniz.Yukarıda belirtildiği gibi,, LSM303 DLH gerektirir bir set/reset devre AMR of ana manyetik etki alanı korumak için.C1 ve C2 harici eşleştirme vardır kapasitörler of set/sıfırlama devresi. Set için bazı şartlar vardır beri darbe ve sıfırlama darbe, kullanıcıların önerilir keyfi C1 boyutunu değiştirmek ve C2.
Elektronik pusula fonksiyonu uygulamak için, bir üç eksenli manyetik sensör tespit için bir manyetik alan ve bir üç-eksenli ivme sensörü gereklidir.Olgunluk ile, mikromekanik süreci, STMicroelectronics LSM303 DLH tanıttı vardır, bir iki-in-one sensör modülü entegre bir üç eksenli magnetometer ve bir üç eksenli tek bir pakette ivmeölçer, kullanıcıların izin tasarım düşük maliyetli, yüksek performanslı elektronik kısa bir süre içinde.Pusula.Bu kağıt, LSM303 DLH çalışma prensibi görüşmek üzere bir örnek olarak alınır, teknik parametreler ve uygulama yöntemi elektronik pusula.
1.ST entegre manyetometre ve accelerometer sensör modülü LSM303 DLH
1.1 Nasıl manyetometre çalışır
LSM303 DLH içinde,, manyetometre kullanır anizotrop manyeto-direnç malzeme büyüklüğü algılamak için manyetik indüksiyon uzay.Böyle bir alaşım malzeme sahip bir kristal yapısı duyarlı harici bir manyetik alan, ve bir değişiklik gücü manyetik alan AMR direnç değerini bir değişiklik neden olur kendisi.
Üretim sürecinde, güçlü bir manyetik alan AMR uygulanır cezbetmek için bu belli bir yönde kurmak için bir ana manyetik etki alanı. Eksen dik ana manyetik etki alanı AMR hassas ekseni denir, ŞEKIL gösterildiği gibi.Ölçüm sonuçları değişir için bir doğrusal şekilde, metal teller üzerinde AMR malzeme düzenlenmiştir bir açı 45 °, hangi akım akar.Ana manyetik etki alanı ve akım yönünü tarafından kurulan ilk güçlü manyetik alan AMR malzeme bir açı vardır 45 & Aring;.
Zaman harici bir manyetik alan Ha, ana yönü manyetik etki alanı üzerinde AMR değişiklikleri ve artık ilk yön, daha sonra açı yönü arasında θ manyetik alan ve akım da değişiklikleri, şekil gösterildiği gibi. 5.AMR için malzemeler, değişim açı θ AMR kendi direnci ve bir değişiklik neden olur olduğunu doğrusal.
ST değişiklikleri tespit etmek için Wheatstone köprüsü kullanır AMR direnci.R1/R2/R3/R4 vardır AMR dirençler aynı ilk devlet, ama R1/R2 ve R3/R4 ters var mıknatıslanma özellikleri.

diy malzemeleri:
elektrik
Model Numarası:
X12947
Marka Adı:
Aideepen
Çıkış Tipi:
None
GY-51:
LSM303
LSM303D :
LSM303DLH
HM55 :
three axis electronic compass acceleration
acceleration module:
3-5V